Zaloguj się >>


POMOC

SCADA z obsługą transmisji GSM/GPRS już w sprzedaży

AdAstrA Research Group (Moskwa, Rosja)  wypuściła na rynek nowy produkt klasy SCADA/HMI - TRACE MODE GSM RTM+ do sterowania procesami produkcyjnymi za pomocą GSM/GPRS.

Transport, inteligentne domy, woda, gaz, bezpieczeństwo przeciwpożarowe i rolnictwo - całkowicie nowe oprogramowanie SCADA/HMI zostało zaprojektowane do szerokiej gamy zastosowań, wymagających zbierania informacji o procesie w czasie rzeczywistym i przekazywania ich jednostkom mobilnym w szybki i niezawodny sposób. 

TRACE MODE GSM RTM+ jest łatwo programowalny według IEC 6-1131/3 przy pomocy wizualnych języków programowania dostępnych w SCADA/HMI TRACE MODE 6 Integrated Development Environment. Oprogramowanie pozwala pobierać dane ze zdalnych I/O lub RTU, za pomocą darmowych, wbudowanych sterowników, interfejsów DDE i OPC. Możliwe jest także przetwarzanie danych, data logging, alarmowanie i wizualizacja procesów na animowanych ekranach i wykresach itp.

DocGSM RTM+ zawiera GSM RTM+ i dodatkowo posiada wbudowany generator raportów.
Do modemów 32 GSM/GPRS można podłączyć do TRACE MODE GSM RTM+, zapewniając wymianę danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami:

 • telefony komórkowe użytkowników mobilnych;
 • SCADA/HMI na PC działająca na oprogramowaniu GSM RTM+;
 • konsole TRACEMODE NetLink Light;
 • RTU sterowane przez Micro TRACE MODE GSM+

Wraz z wdrożeniem nowego oprogramowania, pojawiła się możliwość dostępu do informacji o stanie procesów produkcyjnych w postaci tekstowej (SMS) lub graficznej ( bezpośrednie połączenie GSM I GPRS), przeglądania alarmów oraz zdalnego sterowania procesami w czasie, gdy użytkownik jest daleko od biura. System ten umożliwia pracę w następujących trybach:

 • automatyczny broadcasting wartości umożliwia komunikację serwerów i klientów (NetLink Light) TRACE MODE 6 (RTM) SCADA;
 •  bezpośrednie połączenie GPRS do RTU;
 • transmisja SMS po stronie serwera sterowana przez operatora SCADA interaktywnie. Funkcja ta umożliwia wdrożenie systemu SMS w przedsiębiorstwie, umożliwiającego wysyłanie rozkazów i informacji na telefony komórkowe poszczególnych pracowników i zespołów pracowników;
 •  zdalny dostęp do danych RTM za pomocą telefonu komórkowego umożliwia przeglądanie w czasie rzeczywistym stanu procesów, przepływu materiałów itp;
 • zdalny dostęp do danych system sterowania za pomocą telefonu komórkowego umożliwia bezpieczny dostęp do zewnętrznych baz danych (Oracle, MS SQL Server, Access, itp.) poprzez zapytania SQL i wyświetlenie otrzymanych danych na telefonie pracownika;
 • zdalne sterowanie procesami. Wysyłając polecenia przy pomocy telefonów komórkowych, możesz zdalnie włączyć/wyłączyć urządzenia, przełączać tryby pracy, itp;
 • alarmy GSM. Serwer SCADA może wysyłać alarmy na telefony komórkowe użytkowników, jak również wyświetlać je lub drukować.

TRACEMODE  GSM RTM+ zabezpiecza także SCADA/HMI zdalny system sterowania poprzez autoryzację wszystkich numerów podłączonych do systemu. Polecenia i zapytania od nieautoryzowanych numerów są ignorowane.
TRACEMODE GSM RTM+ jest dostępny zarówno w wersji Basic jak i Pro.

Więcej informacji na temat zdalnego sterowania i alarmów zawiera freeware TRACE MODE SCADA/HMI development system profiler dostępny do pobrania z  www.tracemode.com/products/dev/scada/.

Ceny oprogramowania zaczynają się już od $895.

TOP NEWS

TRACE MODE Data Center zapewnia dostęp do systemów sterowania za pomocą sieci lub telefonii komórkowej

AdAstrA Research Group  wypuściła na rynek nowy moduł SCADA TRACE MODE runtime,  TRACE MODE Data Center, zapewniający zdalny dostęp do informacji o systemie kontrolnym w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki-web przez Internet/Intranet lub sieci bezprzewodowej (GSM, GPRS, Wi-Fi, Bluetooth).

Ten całkowicie nowy produkt ma sprostać oczekiwaniom klientów korporacyjnych TRACE MODE szukających skonsolidowanych informacji z oddalonych od siebie systemów kontroli i zapewnić dostęp do tych informacji pracownikom w terenie, takim jak inżynierowie, szefowie produkcji i kadra zarządzająca.

LAST NEWS

Nowa wersja TRACE MODE 6 RTM dla Linuxa

Firma AdAstra wydała nowy moduł RTM pracujący na systemie operacyjnym Linux - LinRTM.

Real Time Monitor jest modułem uruchomieniowym zintegrowanego systemu SCADA/HMI TRACE MODE 6, przeznaczonym do uruchamiania stacji roboczych w systemach nadzoru.

Możliwości nowego modułu LinRTM ...

AdAstrA wydaje TRACE MODE 6.07

AdAstrA Support team ogłasza wydanie nowej wersji SCADA TRACE MODE 6.07.

TRACE MODE 6.07 posiada nowe narzędzia projektowania systemów pomiaru energii i automatyki budynków.
 
Począwszy od wersji 6.07, SCADA TRACE MODE oferuje uniwersalny sterownik, który obsługuje wiele protokołów używanych w różnych licznikach energii elektrycznej.

Poza tym wersja TRACE MODE 6.07 zawiera nowe elementy graficzne dla automatyki budynków i systemów pomiaru energii elektrycznej.

Film demonstracyjny: podłączanie Mitsubishi FX3U PLC do TRACE MODE SCADA/HMI za pomocą protokołu Melsec

Sprawdź jak podłączyć Mitsubishi Melsec FX3U PLC do TRACE MODE SCADA/HMI za pomocą wbudowanego sterownika na naszym nowym, darmowym filmie demonstracyjnym, dostępnym w trybie online.
W celu uruchomienia filmu....

Aktualna wersja TRACE MODE 6.10.2. Uaktualnij teraz, za darmo!NEWS