Zaloguj się >>


POMOC

Nowa wersja TRACE MODE 6 RTM dla Linuxa

Firma AdAstra wydała nowy moduł RTM pracujący na systemie operacyjnym Linux - LinRTM. Real Time Monitor jest modułem uruchomieniowym zintegrowanego systemu SCADA/HMI TRACE MODE 6, przeznaczonym do uruchamiania stacji roboczych w systemach nadzoru.

Możliwości nowego modułu LinRTM:

  • zbieranie danych z urządzeń IO przez wbudowane drivery komunikacyjne, także przez Ethernet
  • podstawowe przetwarzanie danych - filtrowanie, skalowanie, kontrola zakresu itp
  • sterowanie procesem przy użyciu algorytmów utworzonych w językach programowania standardu IEC 61131-3
  • wizualizacja informacji na trendach i ekranach HMI
  • alarmy
  • klienci HMI

LinRTM jest programowany w standardowym środowisku projektowym TRACE MODE dla Windows i może być uruchomiony w czasie rzeczywistym w systemie operacyjnym Linux. Głównym systemem operacyjnym dla LinRTM jest Linux openSUSE 12.1 + (http://www.opensuse.org/). scada na linuxaLinRTM nie został przetestowany w pełni na pozostałych wersjach Linuxa, aczkolwiek wstępne próby wskazują na możliwość uruchomienia go także na wersjach Ubuntu i Fedora.

LinRTM może być częścią rozproszonego systemu sterowania opartego o oprogramowanie TRACE MODE 6 lub pojedynczą stacją roboczą. LinRTM jest dostępny tylko w profesjonalnej wersji TRACE MODE.

Funkcjonalność LinRTM w porównaniu do standardowych modułów runtime pracujących w systemie Windows jest nieco ograniczona. LinRTM może być ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników tworzących systemy sterowania dla przedsiębiorstw pracujących na oprogramowaniu Linux.

 

TOP NEWS

TRACE MODE Data Center zapewnia dostęp do systemów sterowania za pomocą sieci lub telefonii komórkowej

AdAstrA Research Group  wypuściła na rynek nowy moduł SCADA TRACE MODE runtime,  TRACE MODE Data Center, zapewniający zdalny dostęp do informacji o systemie kontrolnym w czasie rzeczywistym za pomocą przeglądarki-web przez Internet/Intranet lub sieci bezprzewodowej (GSM, GPRS, Wi-Fi, Bluetooth).

Ten całkowicie nowy produkt ma sprostać oczekiwaniom klientów korporacyjnych TRACE MODE szukających skonsolidowanych informacji z oddalonych od siebie systemów kontroli i zapewnić dostęp do tych informacji pracownikom w terenie, takim jak inżynierowie, szefowie produkcji i kadra zarządzająca.

LAST NEWS

AdAstrA wydaje TRACE MODE 6.07

AdAstrA Support team ogłasza wydanie nowej wersji SCADA TRACE MODE 6.07.

TRACE MODE 6.07 posiada nowe narzędzia projektowania systemów pomiaru energii i automatyki budynków.
 
Począwszy od wersji 6.07, SCADA TRACE MODE oferuje uniwersalny sterownik, który obsługuje wiele protokołów używanych w różnych licznikach energii elektrycznej.

Poza tym wersja TRACE MODE 6.07 zawiera nowe elementy graficzne dla automatyki budynków i systemów pomiaru energii elektrycznej.

Film demonstracyjny: podłączanie Mitsubishi FX3U PLC do TRACE MODE SCADA/HMI za pomocą protokołu Melsec

Sprawdź jak podłączyć Mitsubishi Melsec FX3U PLC do TRACE MODE SCADA/HMI za pomocą wbudowanego sterownika na naszym nowym, darmowym filmie demonstracyjnym, dostępnym w trybie online.
W celu uruchomienia filmu....

Aktualna wersja TRACE MODE 6.10.2. Uaktualnij teraz, za darmo!NEWS