Zaloguj się >>


CASE STUDIES

TRACE MODE SCADA / HMI Sterowanie Wentylacja w Ryga handlowych oraz Office Center

Oparte Rygi firma Sia Rameda (Ryga, Łotwa) zakończyła w nową fazę realizacji systemu kontroli wentylacji, ogrzewania i instalacji chłodniczych w handlowych i biurowych centrum RD trzymając w Rydze (ulica Maskavas 240, Ryga, Łotwa).

Centrum handlowe i biurowe RD Gospodarstwo znajduje się w pobliżu centrum Rygi i ma dobrą infrastrukturę. Zawiera biura wielu znanych łotewskich przemysłowych, transportu, firm telekomunikacyjnych i banków, centrum fitness i wielu sklepów, w tym RD Electronics, największego sklepu łańcucha elektroniki na Łotwie. .

Inżynierowie Sia Rameda używali oprogramowania TRACE MODE SCADA / HMI (Adastra, Moskwa, Rosja) na rozwój systemu nadzoru dla AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA budynku (wentylacji, chłodzenia i ogrzewania).Głównym celem tej pracy jest połączenie wszystkich urządzeń wentylacyjnych, agregatów chłodniczych i urządzeń grzewczych do centralnego komputera, systemu kontroli nadzoru w celu zapewnienia, okrągły zegar monitorowania urządzeń z jednego centrum.

Inżynierowie Sia Rameda zastąpiła starą węzłów cieplnych z nowym DANFOSS - zer Danfoss ECL210/310. Przestarzałe sterowniki maszyn wentylacyjnych zostały również zdemontować i podstawiony nowoczesne szwedzkie kontrolery REGIN Corrigo. Dodatkowe czujniki temperatury i moduły ICP DAS IO zostały zamontowane zbyt.Rezultatem jest możliwość sterowania pracą wszystkich urządzeń wentylacyjnych, agregatów i urządzeń grzewczych z centralnym serwerem z TRACE MODE HMI.

Prawdziwe dane czasowe dotyczące funkcjonowania systemów wentylacji, chłodzenia i ogrzewania są nabywane i przechowywane w archiwach historycznych TRACE MODE SIAD (bazy danych).Moduł niepokojące jest również ustawić w zakresie automatycznego powiadamiania alarmowego upoważnionych pracowników telefonów i e-maili w przypadku awarii.

Automatyka wentylacji, ogrzewania i chłodzenia systemu kontroli handlowych i biurowych centrum RD HOLDING został opracowany stopniowo w drodze planowanej modernizacji.Rozwój systemu informacyjnego i wymiany sprzętu wystąpił krok po kroku, przy minimalnym wpływie na do codziennego funkcjonowania centrum handlowego i biurowego.System automatyki wciąż ewoluuje.

Na przykład, w 2013 r., 3 dodatkowych urządzeń wentylacyjnych, pomp jednostkę glikolu i agregat były podłączone do centralnego systemu automatyzacji nadzoru. W najbliższej przyszłości deweloperzy planują połączyć się z nowego systemu 500 kW kocioł gazowy i 5 innych urządzeń wentylacyjnych.

Narzędziem - TRACE MODE SCADA / HMI wspiera zwiększeniem rozmiaru systemu, który jest wygodny zarówno dla systemu automatyzacji dewelopera i klienta.

W roku 2013, firma Sia Rameda (Ryga, Łotwa) osiągnęła nowy poziom - otrzymał status autoryzowanego dealera i AdAstrA jest od teraz na oficjalnej AdAstra Research Group, przedstawiciel Ltd w Republice Łotewskiej.

 

TOP NEWS

Oprogramowanie TRACEMODE SCADA/HMI dla zbiornika biogazu

Firma TEST wykonała oprogramowanie SCADA dla zbiornik biogazu zainstalowanego na terenie oczyszczalni ścieków w Elblągu. Inwestorem było Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu Sp. z o.o.

Firma Test jest autoryzowanym integratorem systemów Adastra w Polsce.

Nadzór nad poprawnością pracy całego systemu sprawuje oprogramowanie SCADA/HMI TRACE MODE.  Zostało ono zainstalowane na komputerze w dyspozytorni i daje obsłudze możliwość podglądu aktualnych wartości związanych ze stanem zbiornika takich jak...

SCADA TRACE MODE automatyki windy w Kobierzycach pod Wrocławiem

Firma TEST (Elbląg, Polska) wykorzystała oprogramowanie SCADA TRACE MODE w systemie nadzoru elewatorów zbożowych w Kobierzycach pod Wrocławiem.

Generalnym wykonawcą inwestycji polegającej na modernizacji systemu sterowania linią produkcyjną była firma Malinowski Automatyka Przemysłowa, natomiast inwestorem MAŁPOLSKA HODOWLA ROŚLIN HBP Sp. z o.o.

Nadzór nad pracą poszczególnych urządzeń sprawują dwa sterowniki FATEK Fbs-60MCR2-AC wymieniające dane między sobą po protokole czasu rzeczywistego ... 

SCADA TRACE MODE steruje linią do produkcji wyrobów torfowych

Firma Test z Elbląga (Polska) wykonała system sterowania linią do produkcji wyrobów torfowych w zakładzie produkcyjnym „Rucianka” należącym do firmy Hollas Sp. z o.o.

Nowy system został zbudowany w oparciu o oprogramowanie TRACE MODE oraz moduły ADAM firmy Advantech.

SCADA TRACE MODE wykorzystana do sterowania procesami przetwarzania łupka naftowego w największej europejskiej firmie działającej w tej branży

Viru RMT Ou (Estonia, EU), Autoryzowany integrator systemów firmy AdAstrA Research Group wykonała modernizację systemu sterowania retortą, 1000-tonowego generatora gazowego , niezbędnego w głównym procesie technologicznym firmy VKG Oil.

VKG Oil jest największą firmą przetwarzającą łupki naftowe w Europie, skupia się głównie na ich obróbce termicznej. 1,4 miliona ton łupka naftowego jest przetwarzanych  rocznie. Firma produkuje różnego rodzaju oleje opałowe, charakteryzujące się niską lepkością.

Zwrot nakładów poniesionych na modernizację systemu sterowania generatorem gazowym, w oparciu o oprogramowanie SCADA TRACE MODE osiągnięto poprzez...

SCADA TRACE MODE 6 w systemie sterowania europejskiej elektrowni atomowej

Moskiewska firma SNIIP-SISTEMATOM wykonała automatyczny system sterowania prądem neutronów w blokach reaktora nr 3 i 4 w elektrowni atomowej Bogunitse (Słowacja). Nowy system kontroli został zbudowany w oparciu o rosyjskie oprogramowanie SCADA/HMI TRACE MODE 6.

Podobny system sterowania zastosowano w elektrowni atomowej Mokhovtse (Słowacja).

LAST NEWS

Intel wykorzystał TRACE MODE SCADA/HMI do sterowania automatyką budynku biurowego

Firma Protect zastosowała TRACE MODE 6 SCADA/HMI do zarządzania systemami budynku w nowym biurowcu firmy Intel.

Pokrywając wszystkie biura high-tech Intela, ten zaawansowany system sterowania zarządza zasilaniem głównym oraz rezerwowym, kanalizacją, hydrauliką, zabezpieczeniem przeciwpożarowym oraz klimatyzacją.

System ten powstał w oparciu o hardware firm Advantech, Sauter , liczniki mocy S+S Regeltechnik, Jola, York, SAT 4TM oraz falowniki Schneider Electric.

Aktualna wersja TRACE MODE 6.10.2. Uaktualnij teraz, za darmo!NEWS